Tatran Prešov - Považská Bystrica 36:32 v 1. zápase finále play off

13.05.2006 Celý región

Prešov 13. mája (TASR) - V prvom stretnutí finálovej série o slovenského majstra v hádzanej vyhral Prešov nad Považskou Bystricou 36:32 (18:19). Stav série j...
Prešov 13. mája (TASR) - V prvom stretnutí finálovej série o slovenského majstra v hádzanej vyhral Prešov nad Považskou Bystricou 36:32 (18:19). Stav série je 1:0 pre Prešov, druhý zápas je na programe v nedeľu o 18.00.

finále - o 1. miesto:
Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica 36:32 (18:19)
Zostavy a góly:
Prešov: Bražnik, Bakša - Marušák 2, T. Mažár 7, Kovalenko 1, Huňady 2/2, Urban 4, Pekár 5, Čorej, Fuňak 6, Pokotylo 2, Kravčák, Gruca, Kozlov 7/1
Považská Bystrica: Baďura, Drápal - Trabelssie 3, Krahulík 5, Ďuriš, P. Zaťko 3, Toms 5/5, Maťaš, Straka 6, Koňušík, Kasagranda, S. Mažár 3, Kozák 1, Tůma 6
Rozhodovali: Haščík, Oťapka
vylúčení: 2:4
pok. hody: 8/3 - 5/5
1470 divákov
Na zápasy: 1:0

Súpefri si od začiatku nič nedarovali. Žltú kartu ukázali rozhodcovia už v 1. minúte Maťašovi, no a potom v úvodnej štvrťhodine na obidvoch stranách ďalších 5. Domáci už pred zápasom zdôrazňovali, že netreba rozchytať Baďuru, no opak bol pravdou. Hosťujúci brankár sa od úvodu prezentoval spoľahlivými zákrokmi. Prešovčania na ňom stroskotali pri prvých troch sedmičkách, najprv Huňady, po ňom Pokotylo a Kozlov. Na opačnom konci inkasoval Bražnik pomerne dosť gólov z diaľky a navyše mu nevychádzali ani jeho tradičné dlhé rozohrávky cez polovicu. V prvom polčase bol vývoj ako na hojdačke - 2:1, 2:3, 6:4, 9:7, 9:11, 13:13 ... V 30. minúte bol stav 16:19, no dve sekundy pred koncom Fuňak po rýchlom protiútoku stanovil polčasový výsledok 18:19. Po výmene strán si vicemajster ešte chvíľu udržiaval náskok, ale len do stavu 22:22 v 38. minúte. V priebehu 40. až 47. minúty sa potom udiali rozhodujúce okamihy. Východniari \"ušli\" súperovi z 23:23 na 31:25. Tůma už nebol takou osobnosťou v hosťujúcom drese ako do prestávky. Jediný kto si udržal svoj vysoký štandard počas celého duelu z tímu MŠK bol Baďura. V závere duelu sa na obidvoch stranách pritvrdilo, majster už s prehľadom kontroloval priebeh až do záverečnej sirény.
František Šulc, tréner Prešova: \"Bolo to finále ako má byť. Nechýbala mu bojovnsoť a nasadenie. My sme veľmi ťažko získavali potrebné sebavedomie. Mrzí ma, že sme napriek 36 gólom veľa šancí aj zahodili. \"
Martin Lipták, tréner Považskej Bystrice: \"Diváci si prišli na svoje. My sme dobre hrali 50 minút, no v jednej desaťminútovke sa moji zverenci akoby zbláznili a to rozhodlo. Proste v tých chvíľach nedokázali eliminovať rýchle prešovské protiútoky. Z miery nás vyviedlo osobné bránenie Tůmu. \"